Menu
Your Cart

Teslimat BilgileriANLAŞMALI KARGO FİRMALARI

Teknolojinin gelişmesiyle orantılı olarak artan yoğun e-ticaret talepleri ile ilgili ülkemizde tüm kargo firmaları maalesef yetersiz kalabilmektedir. Müşteri talepleri, deneyimlerimiz, şube sayısı ve hizmet kalitesi gibi kriterlerden dolayı Sürat Kargo ile anlaşmalı olarak çalışıyoruz. Anlaşmalı olduğumuz firma dışında farklı gönderi taleplerinde şartlar ne olursa olsun "Alıcı Ödemeli" olarak ilgili firmaya teslimat yapılır.

 

KARGO MASRAFI

Sipariş tutarı 200TL’den daha düşük siparişler için kargo ücreti sabit 8TL'dir ve her bir sipariş için ürün adedi, boyutu ya da ağırlığı gözetilmeden bir kez sistem tarafından otomatik olarak sipariş tutarınıza eklenir. Ödeme ekranında kargo ücreti ürün bedeli toplamına eklenerek birlikte tahsil edilir.

 

ÜCRETSİZ KARGO

Siparişinizin toplam tutarı 200TL ve üzerinde ise ücretsiz kargo kampanyamızdan faydalanırsınız. Ödeme ekranında kargo tutarı 0TL olarak görünecektir.

 

TESLİMAT SÜRECİ

Siparişinizin, alışveriş sırasında belirttiğiniz teslimat adresine teslim edilebilmesi için öncelikle ödeme onayı alınması gerekmektedir.  Ödeme onayı ile ilgili ödeme metoduna göre onay süreleri değişkenlik göstermektedir, bununla birlikte mesai saatleri içinde yapılan düzenli kontroller sonrasında siparişiniz hızlı bir şekilde onaylanır.


Ödemeniz onaylandıktan sonra, ikinci aşama olarak ürünler, sipariş sırasında belirttiğiniz tercihleriniz doğrultusunda size özel olarak hazırlanır. Ürünlerin hazırlanması, ödemenin onaylanmasından sonra ürünlerin stok durumunda belirtilen süreler içerisinde kargoya sevk edilir. Hazırlık safhasının, www.ayazkozmetik.com'da belirtilen süreyi aşması durumunda e-posta veya telefon ile bilgilendirilirsiniz.


Ürün sayfalarında belirtilen teslimat süreleri bilgilendirme amaçlıdır, olağan dışı durumlarda farklılık gösterebilir. Bu durumlarda www.ayazkozmetik.com teslimat süresi konusunda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Olağan dışı durumlardan dolayı oluşan gecikmelerde mutlaka telefon ile bilgilendirilirsiniz, siparişiniz çok acil ise mutlaka telefon ile teslimat süresi teyidi almanızı tavsiye ederiz.

 

AYNI GÜN KARGO

Aynı gün kargo uygulaması yalnızca sipariş tarihinde saat 15:00'ya kadar ödemesi onaylanmış siparişler için geçerlidir, 15:00'dan sonra verilen siparişler ertesi iş gününde kargo firmasına sevk edilecektir. Hazırlanan siparişler, kargo firmasına hafta içi saat 17:30'a kadar, Cumartesi günleri saat 13:00’e kadar sevk edilmektedir. Pazar günleri ve resmi tatillerde verilen siparişler takip eden bir sonraki iş gününde kargo firmasına sevk edilebilmektedir.

 

KARGO TAKİBİ

Kargo takip numaraları tarafınıza e-mail olarak bildirilecektir ve üye olan müşterilerimiz için “Hesabım” sayfasında “Siparişlerim” bölümünde de görünecektir. Kargonuzun hareketlerini takip ederek zamanında teslim alma konusunda sorumluluk sahibi olarak bizlere yardımcı olmanızı rica ederiz. Müşterilerimizin sorumluluğundan kaynaklı geri dönen kargolar “Alıcı Ödemeli” olarak tekrar gönderilecektir, sipariş iptal edilecekse kargo masrafları toplam tutardan düşülerek iade işlemi gerçekleştirilebilir.

 

TESLİM ŞEKLİ ve SÜRELER

Tüm kargolar adrese teslim olarak gönderilir.

 

Kargo firması dağıtım için bulunduğunuz bölge rotasyonuna göre mesai saatleri içerisinde herhangi bir zamanda adresinizi sadece 1 kez ziyaret edecek ve bu işlem sırasında adreste bulunamazsanız maalesef kargonuzu şubeden teslim almanız gerekecektir. Kargo şubesinin dağıtım yaptığı adresler her gün dinamik bir şekilde değiştiği için kişiye özel dağıtım zamanı belirlenememekte ve dağıtım öncesi telefon ile haber verilememektedir.

 

ayazkozmetik.com bizzat dağıtım hizmeti vermediği için kargo firmaları adına teslim zamanı ile ilgili kesin bilgi veremez; ürünlerinizi en kısa sürede, güvenli ve uygun fiyatlar ile kargo firmalarına teslim eder.

 

Adresiniz yerleşim bölgesi dışında kalıyor ise bu bölgelere haftada 1-2 kez dağıtım yapıldığı için kargo teslim süresi uzayabilir.

Adresiniz kargo firmalarının sorumluluk sahası dışında kalıyor ise kargonuzu size en yakın kargo şubesinden teslim almanız gerekebilir.

 

Tahmini teslimat süreleri Bursa’dan 600km’ye kadar uzaklıkta olan adreslere 1 gün, 600km’den daha uzak olan adreslere 2 günde teslimat yapılmaktadır. 

 

KARGO TESLİM ALMA PROSEDÜRÜ

Kargo içeriğini kontrol edebilmeniz için öncelikle imza karşılığında teslim alma işlemini gerçekleştirmelisiniz.

Kargonuzu taşıma esnasında oluşabilecek hasara karşı mutlaka teslimatı yapan kurye nezaretinde kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.


Herhangi bir hasar mevcut ise bizimle iletişim kurunuz ve lütfen tutanak tutulmasını sağlayarak hasarlı ürünlerinizi korunaklı bir şekilde iade ediniz. Aksi taktirde taşıma esnasında herhangi bir problem olmadığını kabul etmiş sayılırsınız, bu gibi durumlarda ispat yapılamadığı için ayazkozmetik.com sorumluluk sahibi değildir.


Eksik/yanlış ürün gibi olağan dışı durumlarda bizlerle iletişim kurunuz, mutlaka en kısa sürede telafi edilecektir.

Ürünlerinizi 7 gün içerisinde mutlaka deneyerek herhangi bir problem olup olmadığını kontrol ediniz, aksi taktirde ayazkozmetikcom sorumluluk sahibi değildir.


Anlayışınız için teşekkür ederiz.