Menu
Your Cart

Sıkça Sorulan Sorular

Mağazamızda satışa sunulan tüm ürünler direkt olarak ithalatçı/distribütör firmalardan fatura ile tedarik edilir ve fatura ile müşterilerimize gönderilir. Dolayısıyla ürünler kaynağı takip edilebilir durumdadır ve kesinlikle diğer kanallardan satın aldığınız ürünlerle aynı yollardan geçerek size ulaşmaktadır.


Ürünlerin orijinal olduğunu gösteren distribütör Türkçe etiketleri, seri numarası vs. her markada birbirinden farklılık gösterebilecek şekilde ürünlerin üzerinde bulunur. Bazı zümreler tarafından kasıtlıca uydurulan ve müşterilerimizin zihnine yerleştirilen "İnternet mağazalarında satılan tüm kozmetik ürünler sahtedir" iddiası mağazamız için kesinlikle geçerli değildir. 

 

Tüm bunlara rağmen ürünü satın aldıktan ve elinize ulaştıktan sonra dahi orijinal olmadığını düşünürseniz ürünü kullanmadan ve herhangi bir zarar vermeden iade edebilirsiniz, bunu garanti ederiz.

ayazkozmetik.com mağazamızdan yapmış olduğunuz alışverişlerde ürün teslimatını Sürat Kargo ile yapmaktayız. 

150 TL altındaki siparişler için tüm Türkiye'ye gönderim ücretimiz 10 TL'dir. 150 TL ve üzeri siparişler için sunduğumuz "Ücretsiz Kargo" hizmetimizden faydalanabilirsiniz; bu durumda standart Sürat Kargo hizmet bedeli ayazkozmetik.com tarafından ödenir. (Teklifimiz yurt dışı gönderilerimiz için geçerli değildir) 

Siparişiniz kargoya verildikten sonra "Hesabım" sayfasından siparişlerinizin durumunu takip edebilirsiniz ya da mail adresinize otomatik olarak gönderilen Kargo takip numaranız ile suratkargo.com.tr adresinden kargo takibi yapabilirsiniz. 

Teslimat adresinde bulunmadığınız durumda bir başkası kimlik ibraz ederek siparişinizi teslim alabilir. 

Standart kargo şirketi prosedürüne istinaden, kargo şirketi sizi teslimat adresinde bulamazsa size bu konuda not bırakır ve kargonuzu şubeden teslim almanızı bekler. Size bırakılan not ile lütfen kargo şirketiyle iletişime geçiniz. Kargo şirketi size ulaşamazsa 3 gün süreyle şubede bekleyen ürününüzü bize geri getirir; bir de stoku bitmiş bir ürünse stok için dua eden diğer bir müşteriyi sevindirmiş olursunuz.

Sipariş tutarınız 200 TL altında ise ortalama 8-10 TL Kargo Ücreti Alıcı'ya aittir, ki bu faturanıza yansıtıldığından kargo yetkilisine ekstra bir ödeme yapmanız söz konusu değildir. Kapıda ödeme seçeneğini seçtiyseniz, faturanızın bedelini Sürat Kargo yetkilisine ödemenizi rica ediyoruz. 

Siparişiniz kargoya verildikten sonra kargo takip detayları ile ilgili bir mail alacaksınız. "Hesabım" sayfasından da siparişlerinizin durumunu takip edebilirsiniz. 

Siparişinizi kontrol ettikten sonra imzalayarak teslim alınız. Eğer kargonuzda bir karışıklık ya da eksiklik varsa teslim almadan kargo görevlisine tutanak tutturup iade etmelisiniz. Sonra biz de yaptığımız hatadan dolayı yüzümüz kızararak gönlünüzü almak için bakalım neler yapabileceğiz. 

ayazkozmetik.com web sayfamızdan yapmış olduğunuz alışverişinizle ilgili kargo şirketi tarafından teslim alındığı andan itibaren, size teslim edildiği ana kadar kargo firması güvencesi altında olup, sigortalı taşınmaktadır. Ambalajı ve kutusu zarar görmüş olan kargolarınız için kargo görevlisine hasar tespit tutanağı tutturmanız gerekmektedir. 

ayazkozmetik.com tarafından kargo firmasına teslim edilen siparişinize ait "kargo takip numarası" size e-posta ile ulaştırılacaktır. Ayrıca, hesap oluşturduysanız "Hesabım" menüsünde "Sipariş Takibi" alt menüsünde bulunan kargo takip numarasıyla da suratkargo.com.tr adresinden kargo takip yapabilirsiniz. Konu hakkında sorularınız devam ediyor ise mesai saatleri içerisinde 0532 419 numaralı Müşteri Hizmetleri'ni arayıp müşteri temsilcimizden bilgi alabilirsiniz. Ayrıca bize her zaman info@ayazkozmetik.com adresinden de ulaşabilirsiniz. 

Adres teslim dışı alanlar ve mücbir sebepler dışında Türkiye'nin her yerine teslim yapılabilmektedir. Tüm illerden sipariş verebilirsiniz. Ancak, köy, kırsal bölgeler ve karayolu ile ulaşım sağlanamayan yerlere ürün teslimatı yapılamaması söz konusu olabilir. Buna rağmen adres teslim yapılamayan yerlere adresinize en yakın şubeye "telefon ihbarlı" olarak gönderi yapılmaktadır. Kargonuz varış şubesine geldiğinde, telefonla aranarak haberdar edilirsiniz. Bu durumda da kargoyu Sürat Kargo şubesinden almanız rica olunur. 

Konuyla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. 

Kargo ücreti alıcı tarafından ödenecek şekilde ürün gönderebiliyoruz ancak Sürat Kargo nun KKTC için kargo ücretlerinin çok yüksek olduğunu biliyoruz.

Askeri bölgelerin güvenlik kurallarından dolayı adres teslim yapılamayabiliyor. Ancak, adresinize en yakın şubeye "telefon ihbarlı" olarak gönderi yapılabilmektedir. 

Kargonuzu teslim aldığınıza dair belgeleri imzalamadan önce siparişinizin eksiksiz ve hasarsız olduğunu kontrol ediniz. Aksi halde ürünü teslim almadan kargo görevlisinden konuyla ilgili tutanak tutmasını isteyerek ürünü iade ediniz. 

Sipariş değişiklik işleminizi sipariş adımlarından herhangi birinde ya da siparişinizi verdikten ve ödemesi yapıldıktan sonra siparişiniz kargoya teslim edilmediyse 0532 303 73 70 numaralı telefondan ya da info@ayazkozmetik.com adresinden iletişime geçerek yapabilirsiniz.


Siparişiniz sırasında hesap açtırmadıysanız ya da ödemesi onaylanmış ve siparişiniz kargoya teslim edilmiş ise mesai saatleri içerisinde 0532 303 73 70 numaralı Müşteri Hizmetleri'ni arayarak sipariş değişiklik talebinde bulunabilirsiniz.


Eğer siparişiniz tarafınıza teslim edilmek üzere kargo firmasını verilmiş ise "Ürün iade ve değişim" konulu yardım bölümümüzde sorunuzun cevabını bulabilirsiniz.


Not: Siparişiniz onaylanmış ve siparişiniz kargoya teslim edilmiş ise teslimat adresini değiştiremezsiniz. 

Sipariş iptal işleminizi sipariş adımlarından herhangi birinde ya da siparişinizi verdikten ve ödemesi yapıldıktan sonra siparişiniz kargoya teslim edilmediyse 0532 303 73 70 numaralı telefondan ya da info@ayazkozmetik.com adresinden iletişime geçerek iptal edebilirsiniz.


Siparişiniz sırasında hesap açtırmadıysanız ya da ödemesi onaylanmış ve siparişiniz kargoya teslim edilmiş ise mesai saatleri içerisinde 0532 303 73 70 numaralı Müşteri Hizmetleri'ni arayarak iptal talebinde bulunabilirsiniz. 

Tek yapmanız gereken Ürün İade Taleplerim bölümünden iade talebinizi yapmanız.

İadeniz incelendikten sonra belirtilen şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır. İade onaylandığında, ürün ücreti yasal süre olan en fazla 10 iş günü içerisinde iade edilir, genellikle bu süre 1-2 iş günü olur. Bu süre iade ürünün ayazkozmetik.com tarafından teslim alınmasıyla başlar.

 

İade işleminiz gerçekleştiğinde size bir bilgi e-postası gönderilecektir. İade işleminizin ekstrenize yansıma süresi bankanıza bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Herhangi bir gecikme yaşanması halinde bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Gönderilen siparişlerin değiştirilmesi ya da iadesi durumunda tarafımızdan yapılan hata nedeniyle iade ve değişimler haricinde ürünü geri gönderirken oluşan kargo masrafı sipariş sahibine ait olup, tekrar adresinize gönderilmesi masrafını ayazkometik.com karşılar. Aynı ürün için birden fazla değiştirme talebinin olduğu durumlarda kargo masrafları sipariş sahibine aittir.


Ürünü alıcı geri gönderirken oluşan kargo masrafı müşteriye aittir, ödemesi yapılmamış gönderiler teslim alınmayacaktır.


Değişim ve İade işlemi ayazkozmetik.com sorumluluğunda bir hata nedeniyle gerçekleşiyorsa tüm kargo masrafları tarafımıza ait olacaktır.

Değişim yapmak istediğiniz ürünün fiyatı satın aldığınız üründen az ise fark kadar ödeme yaptığınız metodla iade edilecektir. Aradaki fark fazla ise tekrar ödeme yapmanız için tarafınızla iletişime geçilecektir.

Değiştirilecek edilecek ürünlerin, orijinal ambalajlarında, tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleriyle birlikte eksiksiz bir şekilde, fiziksel açıdan hasar görmemiş, kullanılmamış, yeniden satılabilir durumda olması ve ürünün orijinal faturasının da gönderilmesi gerekmektedir. (Orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilemez). Ürün, teslim aldığınız haliyle iade edilmelidir.