Bakımlı saçlara sahip olmak, hem kadınlar hem de erkekler için güzel ya da şık olmanın vazgeçilmezi olarak görülüyor. Bakımlı saçlara sahip olmanın yolu ise çoğu zaman saç boyaları ile değişmekten geçiyor. Ancak en iyi sonucu almak için doğru adımı atmak gerekiyor. Bu da profesyonel saç boyaları ile bilinçli seçimler yapmakla mümkün hale geliyor.


Blog sayfamızda saç boyaları hakkında birçok keyifli içerik olsa da bugünlerde pek çok kişi profesyonel ürünler ile market raflarında yer alan boyalar arasındaki farkı merak ediyor. Yaygın soruların tümünü cevaplayabilmek adına bu konudaki bilinmeyenleri tek tek anlatıyoruz. O zaman gelin ilk önce profesyonel saç boyası konusunu açıklığa kavuşturalım.


Profesyonel Saç Boyası Nedir?
Öncelike, saçın “profesyonel” şekilde boyanmasının iki tane ana yöntemi vardır diyerek söze başlayabiliriz. Bunlardan ilki, elbetteki boyama işleminin yapıldığı yer ve boyama işlemini yapan kişinin alanında uzman olup, profesyonel ürün ve teknikleri kullanılmasıdır. İşte bu noktada devreye kuaförler ve saç bakım uzmanları giriyor.


İkinci yöntem de evde saç boyama tekniğini kullananlar için profesyonel ürünlerin tercih edilmesidir.


Profesyonel saç boyalarını kısaca, her türlü saç için neredeyse sınırsız seçenek sunan, arzu edilen sonucu veren saç boyası markaları şeklinde tanımlayabiliriz. Bu kategoriye saç açıcı toz, saç boyası silici ve oksidan gibi saç boyaları ile entegre olarak sunulan ürünleri de ekleyebiliriz.


Profesyonel Saç Boyası Markalarının Güçlü Yönleri Nelerdir?


1- Kendini Yenileyen Ürünler Sunar

En iyi saç boyası veya en iyi saç açıcı ürünlerini arayanlar için doğru seçenek, profesyonel ürünlerdir. Çünkü profesyonel saç boyası markaları, ürünlerini geliştirmeden önce AR-GE tekniklerini kullanarak en iyi sonuçları almayı hedefler. Profesyonel markalar hem mevcut ürünlerini yeniler hem de ürün gamına yenilerini ekler. Bu sayede biz kullanıcılar için alternatifler çoğalır. Böylece saçlarını boyamak isteyenler veya kuaförler için saç boyası renkleri çok zengin bir skalaya sahip olur. Marketlerde satılan ürünler sınırlı sayıda renge sahip iken profesyonel ürünler, sunduğu ara tonlar veya gölgeleme gibi seçenekleri sayesinde kişilere tam istediği sonucu verir.


2- Renkler Kişiselleşmeye Hizmet Eder

Saç boyama konusunda zevkler kişiden kişiye farklılık gösterdiğinden günümüzde popüler olan bakır saç renkleri ve gri saç boyası gibi popüler renklerin dışında kişilerin farklı beğenilerine hitap eden özgün renkler, profesyonel saç boyası markalarının kataloglarında yer alır.


3 - Tek seferde sonuç verir
Kozmetik endüstrisinin güçlü markaları olarak bilinen Schwarzkopf, Loreal, Davines, Wella, Organic ve Matrix gibi seçkin markalar, tek seferde istenilen sonucu veren ürünler üzerine yatırım yapar. Sonuç olarak kadınlar bal köpüğü saç rengi gibi vazgeçilmez klasiklere, tek seferde başarılı bir uygulama sununda kavuşur. Tek uygulamada sonuç almak saçın defalarca boyanıp, yıpranmasını engeller.


4- Etkisi Son Derece Güçlüdür

Profesyonel saç boyası seçeneklerinin en büyük özelliklerinden biri de ürünlerin sahip olduğu etkidir. Kalitesi kanıtlanmış ürünler, beyazları tam olarak kapatır, yaş almanın saçtaki izlerini bütünüyle siler.


5- Kalıcılık Etkisi Yüksektir

Uzman kişiler tarafından birçok testten geçirildikten sonra üretilen profesyonel saç boyaları, birkaç yıkama ile kolayca akmaz. Marketlerde satılan ürünlere göre kalıcılığı çok daha yüksektir.


6- İnsan ve Çevre Dostudur

Bu ürünler insan ve çevre sağlığı göz önünde bulundurularak üretildiği için formüllerindeki kimyasallar kişiye zarar vermez. Kadın veya erkek tüm kullanıcıların hem saç telini hem de cildini korur. Ayrıca saça renk verirken, saçın bakımını da gerçekleştirir. Özel olarak geliştirilen formülleri sayesinde saçı besler ve korur. Birçok patentli ürün saçın sağlıklı, canlı, parlak ve güçlü olmasına hizmet eder. Diğer taraftan marketlerde satılan ürünlere göre çevresel faktörlere ve doğaya karşı daha duyarlıdır.


7- Daha doğaldır

Tüketici isteklerini baz alarak ürün geliştiren firmalar, son yıllarda doğallık trendine daha fazla önem verdiklerinden gerek amonyaksız saç boyası gerekse organik saç boyası çeşitleri ile talepleri karşılıyor. Başta Organic olmak üzere; Loreal Saç Boyası, Schwarzkopf Igora Saç Boyası, Inoa Saç Boyası, Majirel Saç Boyası ya da Goldwell, Natulika, Artego gibi seçkin markalar bu doğrultuda hizmet sunuyor.


8 - Profesyonel saç boyası markalarına nasıl ulaşabilirsiniz?

Eğer siz de geçici saç boyası yerine; etkisi güçlü, kalıcı ve saça önem veren profesyonel ürünler kullanmak isterseniz web sitemizdeki zengin ürün seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.