Erkeklerin de en az kadınlar kadar saç bakımına özen göstermesiyle birlikte erkek saç modelleri de değişerek zaman zaman trend zaman zamansa demode oluyor. 2019 yılında öne çıkan saç modellerine baktığımızda karşımıza düz ve hafif dalgalı saçlar için bol bol model çıkıyor ama kıvırcık saçlar için trendleri takip etmek oldukça zor. Yanlış bir algı sonucu zor ve kontrol altına alınamaz olarak atfedilen kıvırcık saçlar aslında trendlere kolayca uyum sağlayabilir ve gelişen saç bakım ürünleri sayesinde kolayca kontrol altına alınabilir. İşte kıvırcık saçlı erkekler için hem saçınızın bakımını kolayca yapmanızı sağlayacak hem de saç modelinizin özenli görüntüsünü koruyabileceğiniz ürünler:


1- Milk Shake Glistening Dalgalı Kıvırcık Saç Şampuanı
Uçuşan saçlarınızı kontrol eden, yenilikçi formülüyle yağ bazlı bir şampuan olan Milk Shake Glistening Dalgalı Kıvırcık Saç Şampuanı ile saç modelinizin kontrolünüz altında olmasını ve hacimli görünüme sahip olmasını kolayca sağlayabilirsiniz. Saçınızın nem dengesini sağlayıp, kolayca tarama yapabilmenize de olanak sağlayan bu şampuan ile kıvırcık saçınız artık zor ve kontrolsüz olmayacak.


2-Keune Blend De-Frizz Dalgalı ve Kıvırcık Saçlar için Kontrol Saç Kremi
Saçınızın doğal parlaklığına ve elastikliğine kavuşmasını sağlayacak besleyici bir krem olan Keune Blend De-Frizz Dalgalı ve Kıvırcık Saçlar için Kontrol Saç Kremi içerdiği vitaminler ile oldukça sağlıklı ve çok tercih edilen bir ürün. Günümüzde mucizevi etkileriyle ön plana çıkmış Shae yağı içeren formülü ile hem bakım hem de kontrol için gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.


3 - American Crew Şekillendirici Pomade 
Kıvırcık saçlar için özel olarak formüle edilmiş bu saç şekillendirici ile saç modelinizi en beğendiğiniz hale getirmek çok kolay olacak. Yıkama ile kolayca saçtan çıkan yapısı ve ister nemli isterse kuru saça uygulanabilmesi bu ürünü diğer saç şekillendiricilerden farklı kılıyor. Saç şeklinizi gün boyu korumak için az miktarda American Crew Şekillendirici Pomade kullanmanız yeterli olacaktır.


4-Kerastase Discipline Curl Ideal Asi Kıvırcık Saçlar İçin Krem Banyo
Kerastase’ın saç bakımı konusunda uzmanlığı herkes tarafından kabul edilen bir gerçek. Kıvırcık saçlar için özel olarak formüle edilmiş bu ürün ile saçınızın bakımını yapmanız ve kontrol altında tutabilmeniz çok kolaylaşıyor. Duş esnasında saç bakım kremi olarak kullanacağınız saç kremiyle birlikte duş sonrası etkisini daha ilk kullanımdan hissedeceksiniz. Hassas saç telleri için de besleyici özelliği bulunan saç kremini asi ve kıvırcık saçlarınızda kullanarak daha belirgin ve hacimli hale gelecek saçlarınızın keyfini çıkartın.