Kérastase Résistance Therapiste serisi aşırı işlem görmüş, yıpranmış ve yapısı bozulmuş saçlarınızı hayata döndürüyor. Résistance Therapiste serisi saç tellerini sararak kusursuzlaştırıyor. Yorgun, yıpranmış, güçsüz saç tellerini yeniden canlandırmak için geliştirilmiş bu seriyi sizin için inceledik.


Kérastase Résistance Therapiste Serum serisinin iddiası yıpranmış ve aşırı işlem görmüş saçlara ihtiyacı olan bakımı sunmak. Peki bu seriyi diğer ürünlerden ne ayırıyor?


Kérastase’ın buna cevabı doğayı bilimle buluşturduk oluyor. Nasıl mı? Kısaca anlatalım. Myrothammus Flabellifolia isimli nesli tükenmek üzereyken mucizevi bir şekilde tekrar hayat bulmuş bir bitki ile. Tekrar su ile temas etmesi ile Myrothammus Flabellifolia yapısını geri kazanır ve yeni bir yaşam döngüsüne başlar. L’Oreal İleri Araştırmalar merkezi bu bitkinin özenle seçilmiş yapraklarını kullanarak Résistance Thérapiste’i yaratır. Artık saçınıza yeni bir hayat verin derken ne demek istediğimiz daha belli olmuştur :)


Saç Tellerini Yenileyen Öncü Bilimsel Buluş


Kérastase markasına aşina olanların da bildiği gibi saçın yapısı marka için bir çıkış noktası ve tutkudur. L’Oreal İleri Araştırmalar merkezine göre saç yapısında öncelikli rolü KAP (Keratinler Arası Proteinler) oynuyor. Keratin bağlantılarından oluşan bu küçük proteinler olmazsa, saç tellerini oluşturan moleküller tutucu gücünü yitiriyor. Saçın içten yıpranmasını önleyen bu koruyucu proteinler, saç zedelendiği zaman yok oluyor ve saç tellerinin iç mimarisi bozuluyor, bu da saçın tutunma seviyesinin güçsüzleşmesine sebep oluyor.


Kérastase Résistance Therapiste işte burda devreye giriyor ve yukarıda anlattığımız formül ile aşırı işlem görmüş, yıpranmış, yapısı bozulmuş saçlarınıza yeni bir nefes veriyor ve yeniden hayata dönmesine yardımcı oluyor. Kérastase Danışman Kuaförlerinden Darren Fowler’da Résistance Therapiste serisini yıpranmış saçlar için yeni bir zırh olarak tanımlıyor ve ekliyor: “Yıpranmış saç kendini hemen belli eder ve derinlemesine bakıma ihtiyaç duyar. Gerek doğal sebeplerle gerek şekillendirme alışkanlıkları nedeniyle saç yıpranır. Résistance serisi üç aşamalı güzellik ritüeliyle aşırı yıpranmış saçları onarıyor ve yeniden yapılandırıyor.”


3 Adımda Güzellik Ritüeli


Kérastase bu duruma çözüm olarak kişiye özel üç adımdan oluşan güzellik ritüelini yarattı. Üç basit adımla kadınların evde Kérastase ürünleriyle yapabileceği kişiye özel saç bakım ritüeli, saçı güzelleştiren saç banyosu, bakım ve şekillendirici bakımdan oluşuyor.
Kérastase Résistance Therapiste işlem görmüş ve aşırı yıpranmış saçınızın imdadına evde kolayca uygulayabileceğiniz 4 ürünle yetişiyor.


Kérastase Résistance Therapiste Aşırı İşlem Görmüş Saçlar İçin Kremli Saç Banyosu

Yoğun ve kremsi formülü sayesinde saça sürede etki eden şampuan yumuşak ve pürüzsüz bir saç yüzeyi oluşturur. İşlem görmüş, aşırı yıpranmış ve gücünü kaybetmiş saçlarınızın dinlenmesine olanak sağlar. Saç tellerini yeniler, yıkama esnasında saç tellerini çevreler ve nazikçe arındırır.


Kérastase Résistance Therapiste İşlem Görmüş Saçlar İçin Bakım Maskesi

Therapiste bakım maskesi aşırı işlem görmüş saçların onarılmasına ve yeniden yapılandırılmasını sağlar. Özellikle kalın telli ve yıpranmış saçlara derinlemesine bakım yaparak saçın yumuşak ve pürüzsüz bir doku kazanmasına yardımcı olur. Özellikle yoğun yıpranmış ve erozyona uğramış saçlar kesinlikle tavsiye ediyoruz. Saç etrafında koruyucu ve onurucu bir tabaka oluşturması ve saçın kaybettiği elastikiyeti geri geri kazandırırken yorulan ve gücünü kaybeden saçların dinlenmesine olanak sağlar. Yoğun işlem görmüş her saç tipi için uygundur.


Kérastase Résistance Therapiste İnce Telli Saçlar İçin Şampuan Öncesi Koruyucu Bakım

Kérastase Résistance Therapiste sampuan öncesi koruyucu bakım ince telli ve hassas saçların onarım esnasında ağırlaşmasını önlemek amacıyla geliştiriştirilmiştir. İnce telli saçlara özel bakım gerçekleştirir ve koruma altına alır. Her şampuan öncesinde kullanılabilen bakım en güçlü yapılandırıcı ve onarıcı bakımlarda bile saçın hacmini kazanmasını sağlayarak sönük görünmesini engeller.


Kérastase Résistance Therapiste Aşırı Yıpranmış Saçlar İçin Çift Yönlü Serum

Therapiste serum aşırı yıpranmış saçların boy ve uçlarını onarmak ve yapılandırmak için özel olarak geliştirilmiştir. Fön öncesi veya sonrasında son dokunuş olarak kullanılabilen serum saça pürüzsüz bir yüzey ve kadifemsi bir doku kazandırır. Tüm saç tiplerine uygundur. Saça canlılığı ve parlaklığını geri kazandırır.


Mükemmel sonuca ulaşmak ve saçlarınıza hakettiği bakımı yapmak için Kérastase Résistance Therapiste saç banyosunu ve şampuan öncesi bakımı her yıkamada kullanabilirsiniz. Aynı şekilde Kérastase Résistance Therapiste çift yönlü serum da günlük kullanıma uygundur ve saçınıza son dokunuş olarak fön öncesi veya sonrasında kullanabilirsiniz. Bunun yanında Kérastase Résistance Therapiste bakım maskesini haftada en fazla iki defa kullanmanızı öneririz. Uygulamalar sonrası saçlarınızdaki değişime şaşıracaksınız!